fbpx
Menu

Cart

Bacillus thuringiensis

Bacillus thuringiensis je pôdna baktéria, ktorá obsahuje tzv. Cry toxiny, ktoré majú insekticídne účinky na niektoré skupiny hmyzu, a preto sa vyžívajú na produkciu insekticídu. Tieto insekticídy sa používajú vo svete od 50. rokov minulého storočia. Sú široko používané ako biologický insekticíd a Bacillus thuringiensis (Bt) je v skutočnosti najrozšírenejším biologickým pesticídom na svete. V súčasnosti sa kmene Bt nachádzajú vo viac ako 180 zaregistrovaných pesticídnych výrobkoch.

Tieto pesticídy sa považujú za ekologické, s malým alebo žiadnym účinkom na ľudí, voľne žijúce zvieratá, opeľovače a väčšinu priaznivého hmyzu. Používajú sa v ekologickom poľnohospodárstve. Existujú rôzne kmene Bt, každý so špecifickou toxicitou pre konkrétne druhy hmyzu. Jeden z nich je Bacillus thuringiensis ssp. Kurstaki, ktorý je účinný proti druhom z radu motýľov (Lepidoptera). Tento kmeň obsahuje prípravok Lepinox Plus. Účinný je pre viac ako 150 druhov z tohto radu.

Tieto prípravky sú účinné len vtedy, keď ich hmyz skonzumoval a to v štádiu larvy, Bt je neúčinný proti väčšine dospelcov (imág) hmyzu. Bt vytvára toxíny, ktoré sa aktivujú v čreve lariev hmyzu. Aktivovaný toxín rozkladá ich črevo a hmyz uhynie na infekciu a hlad. K smrti môže dôjsť počas niekoľkých hodín alebo týždňov.

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť