fbpx
Menu

Cart
Varný typ B

Victoria

Výrobca HZPC Tlačiť
Predajná cena4,20 €
Predajná cena bez DPH3,82 €
Zľava
Jednotiek v balení:
1
Dodacia doba: do 5 dní

Objem
vypredane.gif
Stredne skorá odroda, varný typ B. MORENÉ!!!

Sadbové zemiaky odroda Victoria je výnosná odroda zemiakov typu Agria s vyrovnanejšími hľuzami, ktoré neprerastajú a netrpia dutosťou. Oválne až dlho-oválne hľuzy majú žltú šupku a žltú dužinu. Je to stredne skorá odroda. Varný typ zemiakov B.
Najlepšie výsledky dosahuje pri výsadbe sadiva s malými bielymi klíčkami pod 5 mm. Viktórii viac vyhovujú hlinité pôdy. Rastliny majú silné, vzpriamené stonky. Má stredný počet hľúz pod trsom, ktoré sú veľkostne vyrovnané. Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách. Vyznačuje sa vynikajúcou konzumnou kvalitou. Približne od začiatku júla odporúčame aplikovať listové hnojivá s obsahom mangánu a horčíka spolu s fungicídmi proti plesni zemiakovej. Táto odroda sadbových zemiakov je stredne náchylná na chrastavitosť a pleseň na vňati. Výborne sa skladuje.
Victoria má dlhú dormanciu a strednú dominanciu. Akýkoľvek spôsob prípravy sadiva má pozitívny vplyv na klíčenie a vytvorenie dostatočného počtu stoniek. Odrode viac vyhovujú hlinité pôdy. Môže sa vysádzať aj do ľahkých pôd s výnimkou pôd náchylných na chrastavitosť. Počiatočný rast vňate je pomalší.
Pozitívna vlastnosť: Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách, vyznačuje sa vynikajúcou konzumnou kvalitou.

V prípade, že máte problém s drôtovcom v pôde, odporúčame zakúpiť produkt NOVAFERM VIVA.
Ak ste mali v minulosti problém s chorobami na sadbových zemiakoch, odporúčame zakúpiť produkt NOVAFERM MULTI.Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť