Logo
baktérie

NovaFerm VIVA

Výrobca NovaScienta Tlačiť
Predajná cena13,80 €
Predajná cena bez DPH11,50 €
Zľava
Jednotiek v balení:
1
Dodacia doba: do 5 dní

Objem
Bakteriálne hnojivo eliminujúce škodcov v pôde.

NovaFerm VIVA obsahujúca baktérie

NovaFerm VIVA je funkčná zmes kmeňov baktérii používaná na aplikáciu do pôdy, ktorej účinnosť zabezpečujú prírode vlastné, spórotvorné baktérie a nimi produkované fytoaktívne látky a enzýmy. Tieto látky účinne ničia škodcov v pôde resp. zamädzujú ich množeniu. Následkom je silná, zdravšia a životaschopnejšia rastlina. NovaFerm VIVA zvyšuje ekonomiku pestovania, s pridanou hodnotou ochrany životného prostredia.

Je to prírodný sporálny prípravok, ktorý je UV stabilný, odolný voči vysokým teplotám, aj teplotám pod bodom mrazu, miešateľný v tank-mixoch s väčšinou pesticídov.

Ako to funguje?
Účinok NovaFerm VIVA je spôsobený prírodnými spórami baktérií, ktoré aktivujú pôdu produkciou látok s atraktantným a parazitickým efektom na škodlivý hmyz a statickým efektom pre väčšinu druhov háďatok. Táto prírodná zmes má pozitívny vplyv na pôdu a environmentálne procesy v oblasti koreňovej sústavy rastliny, zvyšuje výnos a kvalitu plodín a súčasne zvyšuje odolnosť voči chorobám. V krátkodobom horizonte už boli pozorované pozitívne výsledky; pôda je ľahšie obrábateľná, bez nerozložených rastlinných zbytkov, s drobnohrudkovitou štruktúrou osivového lôžka, ktoré je nevyhnutné na sejbu. Umožňuje zadržiavať vodu v pôde a poskytovať ju rastlinám spolu so živinami.

Zloženie a forma:
Mikrobiálne zloženie: max. 5% baktérie tvoriace spóry
Kmene: Photorhabdus luminescens
Kmene: Bacillus thüringiensis

 

Účinná látka

Bacillus thüringiensis ssp. tenebrionis, Bacillus thüringiensis ssp. kurstaki, Photorhabdus luminescens

 

Aplikácia a dávkovanie bakteriálneho hnojiva

Aplikujte na povrch pôdy na jeseň a následne zapracujte rotalvátorovaním alebo rylovaním. Ak aplikujete na jar tak použite tú istú metódu. Môžete použiť metódu aplikácie priamo do sadbového miesta. Napr. pri sadení zemiakov postriekate brázdu spolu aj s vysadenou sadbou a následne prikryjete pôdou. Aby baktérie začali pracovať musíte zapracovať produkt do pôdy. Ideálne je ak sa aplikuje na jeseň aj na jar. Pôda musí byť dostatočne naočkovaná aby sa v nej nevyskytovali drôtovce alebo larvy chrústov.

Doporučená koncentrácia je 1-3%. Dávka je 100-300 ml na cca 100 m2.

 

Ochranná doba (dni)

0 dní

 

Miešateľnosť

Voľne miešateľné s priemyselnými hnojivami poprípade pesticídmi (ak je to nutné).
Nemiešať s antibakteriálnymi látkami. Baktérie v produkte sú v spórovej forme, preto sú odolné voči chemickým prípravkom, UV žiareniu.

Ďalšie informácie nájdete v článku: Obrovský pomocník do záhradyPlodina

  • Zemiaky;Jadrové ovocie;Kôstkové ovocie;Bobuľové ovocie;Listová zelenina;Plodová zelenina;Hlúbová zelenina;Koreňová zelenina;Strukoviny;Vinič
Created by AiMedia