fbpx
Menu

Cart

Obrovský pomocník do záhrady

Nova Ferm Viva

Ako funguje prípravok Novaferm Viva a ako bezpečná je práca s prípravkom? V článku si povieme, ako správne prípravok aplikovať a kedy je ten správny čas začať.

Obrovský pomocník do záhrady- Novaferm Viva, je prípravok, ktorý môžeme kľudne definovať aj ako pôdny insekticíd.

Baktérie, ktoré sú prítomé v tomto prípravku, napádajú škodlivý hmyz, ktorý sa na jeseň sťahuje do pôdy aby tam prezimoval.

Ako funguje prípravok Novaferm Viva?

Baktérie ktoré prípravok obsahuje, napadnú škodcu, infikujú ho a následne zničia. Pôsobí na háďatká, larvy chrústov, drôtovce, kukuričiara koreňového, siatice, mory, bzdochy, voškovité a ďalšie druhy hmyzu, ktorý by vám v záhrade, na pestovanej zelenine a ovocí robil škody.

Je bezpečné pracovať s prípravkom Novaferm Viva?

Bežné agrochemikálie a insekticídy, obsahujú množstvo látok, ktoré výrazne zasahujú do nášho organizmu. Majú záporný vplyv na životné prostredie a prírodu. Pri aplikácií s pôdným insekticídom NovaFerm Viva pracujete iba so spórmi baktérií, a ich výlučkami. Celková práca na poly s týmto prípravkom je jednoduchá a neškodí vášmu organizmu. Ochranná doba je dní a zároveň je neškodný pre včely.

Ako aplikovať pôdny BIO insekticíd?

Pôdny insekticídny BIO prípravok sa aplikuje pri pestovaní zeleniny, zemiakov, ovocia, cukrovej repy v množstve 100-300ml/100m2. Pôdny BIO insekticíd zarobíte do postrekovača alebo krhly. Postrekovú látku aplikujete na povrchu pôdy, ktorú potom zapracujete. Ideálne je postrek plánovať krátko predtým, ako sa vyberiete svoju záhradu na jeseň rýľovať alebo orať. Pre dobrý efekt a výsledky, je nutné dbať na množstvo vlahy v pôde. Zrážky v blízkom období po aplikácií, su veľmi vítané.

Kedy je ten správny čas pre aplikovanie Novaferm-u Viva?

Pôdny BIO insekticíd Novaferm Viva je vhodné aplikovať na jeseň. Ak tento úkon nestihnete v jeseni vykonať, je možné prípravok aplikovať na jar. Spôsob aplikácie sa neodlišuje od jesennej. Prípravok je najlepšie aplikovať podľa plánovaných prác, t.j. napríklad pred výsadbou zemiakov, či inej zeleniny, do vlhkej pôdy, alebo krátko pred možnými zrážkami.

Ekologický produkt NovaFerm Viva kúpite na tomto linku.

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť