fbpx
Menu

Cart

Milióny pomocných rúk vo vašej záhrade

Nova Ferm Viva

Ak vám chýba pomocná ruka do záhrady, odporúčame tisícky ba milióny pomocných rúk, ktoré vám so záhradkou spravia divy. Hovorím o baktériách do pôdy.

Veľa krát sa ľudia sťažujú, že im nemá kto v záhrade pomôcť. Aj keď zjesť prídu všetci, nie je toho, kto by sa chytil rýľu a pomohol záhradu na jeseň skultivovať, a pripraviť na novú sezónu.

Ak vám chýba pomocná ruka do záhrady, odporúčame tisícky, ba až milióny pomocných rúk, ktoré vám so záhradkou spravia divy. Hovorím o baktériách do pôdy.

Závisí od druhu prípravku a prítomných kmeňov baktérií, či sa aplikujú do pôdy, alebo na list. Aj keď prítomnosť baktérií sa v aplikovanom poraste a pôde časom znižuje, stále pracujú pre nás až do konca svojho pôsobenia.

V čom nám baktérie pomôžu?

NovaFerm Multi je prípravok na rozklad pozberových zvyškov. Áno, môžete to použiť na kompostovisko a hnojisko, no primárne bol vyvinutý, aby rozložil zvyšky ,ktoré ostanú v pôde po zozbieraní úrody. Baktérie sa do pôdy dostanú po postriekaní pozberových zvyškov a následnom zaoraní alebo zarýľovaní.

Či už je to nadzemná časť zvyškov, alebo korene. Po postriekaní týmto prípravkom nebudete vedieť, že v pôde niečo ostalo.

Obrovská pomoc pri ničení ochorení rastlín.

Baktérie aplikované do pôdy nám čistia pôdu od zárodkov chorôb. Totižto, na nerozložených zvyškoch rastlín a v pôde sa bežne nachádzajú zárodky chorôb, ktoré nám prepuknú na ďalší rok. Vytvárajú infekčný tlak. Pestovanú zeleninu musíte následne častejšie striekať proti hubovým chorobám, aby ste čo-to dopestovali. Keď pozberové zvyšky rozložíme pomocou NovaFerm Multi, ochorenia rastlín zničíme. 

Obmedzíme množstvo postrekov, sprístupníme živiny a vyčistíme pôdu, ktorá bude z roka na rok zdravšia.

Malý bonus navyše

Okrem spomenutých fungicídnych a dekompozičných vlastností má zároveň priaznivé pôsobenie na bolesť chrbta a svalov.

Pýtate sa, ako je to možné?

Jednoduchá odpoveď: pôda je ľahšie opracovatelná. Baktérie aplikované do pôdy pôsobia na jej štruktúru, charakter a agregáty, ktoré sa menia z väčších na menšie-drobnohrudkovité. Pôda je nadýchaná a mäkká. Menej podlieha utuženiu. Ľahko sa s ňou pracuje a tým odbremeňuje vás pri jej spracovaní a šetrí vám sily.

Baktérie do pôdy je najvýhodnejšie zapracovať pri jesennom spracovaní t. j. orbe alebo rýľovaní. 350 ml bakteriálneho prípravku vystačí na postriekanie 100m2.

NovaFerm Multi zakúpite na tomto linku.

 

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť