fbpx
Menu

Cart

Je hnojenie na jeseň dôležité?

Nova Ferm Viva

Jeseň je za rohom a s ňou kopec krásnych prebudení do záhrady plnej farieb a plodov zrelých na zahryznutie alebo odloženie na najstudenejšiu časť roka. Síce je ešte leto, no poďme si povedať o dôležitom úkone, ktorý je v záhrade nutné vykonať, aby sme sa z ruží, koniferov, viniča, ovocných stromov a trávnika tešili aj o rok.

Prečo je hnojenie na jeseň dôležité?

Všetci, ktorý majú záhradu a starajú sa o ňu, chcú aby rodila každý rok. Chcú sa zahryznúť do sladkých šťavnatých jabĺk, alebo sa kochať pohľadom, keď prekvitá do krásy. Aby sa našej záhradke darilo a neutrpela počas zimy veľký úder, dbajte na jesenné hnojenie draselnými hnojivami. Draselné hnojivo aplikované na jeseň podporí vyzretie dreva. Zvýši sa tvorba cukrov a iných zásobných látok, ktoré zahustia tekutý obsah vakuoly, čiže bunkovej šťavy, čím obmedzíte poškodenie buniek. Vďaka jesennému hnojeniu draslíkom dosiahneme dostatočné vyzretie dreva, ktoré bude pevné a vydrží zimu, mráz, výkyv teplôt a nepríjemné počasie. Stromy a kry v záhrade prečkajú studené mesiace, a na jar opäť vykvitnú do krásy, ktorá v lete prinesie sladkú úrodu.

 

Kedy hnojiť, aby drevo stihlo do zimy vyzrieť?

Optimálne na prelome augusta a septembra. Hnojenie je vhodné rozdeliť aspoň na dve dávky. Poslednú aplikáciu by ste mali vykonať do konca októbra.

Čím hnojiť?

Hnojivom s vyšším obsahom draslíka poprípade fosforu. Agriful a Tecamin Brix sú hnojivá vhodné na jesennú aplikáciu zálievkou. Pri tomto úkone majme na mysli vlahu. Vďaka nej sa hnojivo dostane tam kam má. Preto je vhodné aplikáciu vykonať pred možnými zrážkami. 

Počas jesenných prác na záhrade nezabúdajte na zásobné hnojenie. Použite na to maštaľný hnoj alebo vyzretý kompost. Ak nemáte prístup k týmto hnojivám použite ľahko dostupnú peletovanú formu. Viac informácii v článku: Kravský peletovaný hnoj

 

 

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť